Darmowa dostawa z kodem: FREE 

Trzymajmy je blisko, bo czas ucieka tak szybko 0
12.jpg

"Trzymajmy je blisko, bo czas ucieka tak szybko". 

Cytat, myśl, która przyświeca mi każdego dnia. Odkąd nasz synek pojawił się na świecie, czas przyśpieszył niewiarygodnie. Tym samy każda chwila stała się jeszcze cenniejsza. A tak naprawdę - bezcenna.

Każdy nasz wspólny dzień to zlepek takich właśnie bezcenny momentów budujących naszą bliskość. Wspólny śmiech z zabawnych min taty, pierwszy śnieg na małej rączce, baczne obserwowanie kota, który zagląda do nas ciekawie przez okno. To właśnie z takich momentów upleciona jest bliskość. Bo bliskość to nie tylko dotyk i czułość. Bliskość to przede wszystkim zaangażowanie i nasza świadoma obecność w życiu tego małego człowieka.

Budowanie takiej bliskości to piękny proces, w którym bardzo pomaga nam codzienne używanie chusty. Stała się ona tak nieodłącznym elementem naszego życia, że wręcz odruchowo już wrzucam chustę do wózka czy torby wychodząc z domu. W każdej chwili mogę ją wyciągnąć i kilkoma prostymi ruchami stworzyć tę małą przestrzeń naszej bliskości. Maluch wtulony we mnie i umoszczony wygodnie w naszej chuście otrzymuje, ale też daje, ogrom ciepła. Ciepła, które ogrzewa nie tylko nasze ciała, ale też nasze serduszka.

Jesteśmy rodziną podróżującą, więc chusta ma też swoje stałe miejsce w naszej walizce. Wspólne wyjazdy to piękne momenty, kiedy możemy obserwować jak te małe i ciekawskie oczka chłoną świat. Będąc blisko, otulony chustą, w kojących ramionach, nasz mały podróżnik czuje się bezpiecznie i nabiera odwagi w eksplorowaniu otaczającego go świata. Uwielbiamy te chwile! Spacery po nowych dla nas miejscach nabrały innej wartości. Już nie tylko my sami chłoniemy urok tych miejsc, ale też staramy się ich wyjątkowość pokazać naszemu synkowi.

Jego naturalna ciekawość wpierana przez bliskość rodzica niosącego go w chuście sprawia, że oboje czujemy się pewniej. Zarówno ja, w nowej dla mnie roli, roli mamy, jak i on, chłonący świat z bezpiecznej przystani moich ramion. Chusta daje nam nie tylko wygodę w noszeniu naszego maleństwa i możliwość dotarcia tam, gdzie trudno byłoby dotrzeć z wózkiem. Jest to dla nas naturalny sposób na budowanie naszej bliskości, na bycie razem tu i teraz, z potrzebną do tego uważnością i skupieniem.

Nasze dzieci rodzą się przecież zupełnie bezbronne. Potrzebują naszej obecności i bliskości, aby dalej móc w pełni bezpiecznie się rozwijać i nabierać pewności siebie potrzebnej im później. Potrzebnej do tego przysłowiowego, samodzielnego "ruszenia w świat".--
Betty

IG: Betty_On_The_Go

Blog: www.bettyonthego.com

Komentarze do wpisu (0)

Submit
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl